,,GAUDE MATER POLONIA” w Sadlinkach

 1..jpg   W dniu 16 kwietnia br. w Zespole Szkół w Sadlinkach odbyły się uroczystości związane ze zbliżającymi się świętami: Wielkanocy i kanonizacji papieża Jana Pawła II – patrona Gimnazjum w Sadlinkach.                                                                                                                                                                                                        Było to znaczące wydarzenie dla całej zgromadzonej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły mgr Andrzej Rupieta, po czym odbył się uroczysty apel szkolny z pocztem sztandarowym i hymnem szkoły. Pierwszą część artystyczną, poświęconą tradycjom polskim i znaczeniu Świąt Wielkanocnych, wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej. Klasy III a i IV b przedstawiły program przygotowany przez swoje wychowawczynie p.Mariolę Guze i p.Bogumiłę. Kolejną część programu stanowiła inscenizacja pt. „GAUDE MATER POLONIA” (Ciesz się, Matko Polsko), na którą złożyły się: biografia Jana Pawła II oraz zwięzłe komentarze do Jego pielgrzymek do Polski.
Całą inscenizację przygotowała p.Grażyna Piwar-Więcek na bazie scenariusza p.Łucji Kosacz. Bogaty program rozpisany pomiędzy młodych wykonawców z klasy I a gimnazjum był bardzo udany i wykonany z zaangażowaniem i entuzjazmem. Dzieci opanowały dość długie i trudne teksty. Ujawniły się prawdziwe talenty artystów, którzy potrafili wywołać głębokie reakcje emocjonalne odbiorców. Wdzięczność należy się wszystkim wykonawcom, którzy z wyraźnym poczuciem dumy wykonywali swoje role: od”papieża” po poszczególnych recytatorów wypowiadających nawet krótkie kwestie. Na uznanie zasługiwał także wysoki poziom muzyczny ujawniony w wykonywanych pieśniach. Zespoły „Fonika” i „Fantazja” przygotował p. Przemysław Budyś.
Prezentację wielkanocną i inscenizację papieską subtelnie łączyło przesłanie patriotyczne. Budziło to pozytywną atmosferę związaną z rodzinnym świętowaniem Wielkanocy i zainteresowanie osobą wkrótce świętego papieża Jana Pawła II.  Fotoreportaż

(Informacja zamieszczona w Samorządowym Portalu Internetowym Gminy Sadlinki.)